Interpretacja snów w kartach – czy warto?

Sennik, czy karty tarota? A może karty Klasyczne lub Runy?

Czy interpretacja snu u wróżki ma sens? Odpowiadamy na Mojsennik.pl

Niepewność od urodzenia

Śnimy całe życie – od urodzin, aż po grób. Senniki są w domach wielu Polaków, zatem po przebudzeniu wielu z nas sięga po tę, nieco magiczną księgę szukając odpowiedzi i fakt, interpretacje snów w nim zawartych, najczęściej napisane są na podstawie starożytnych symboli, posiadających ogromną moc. Co jednak w sytuacji, w której nie znajdujesz odpowiedzi na swoje pytanie? Czy warto sięgnąć po karty?

Interpretacja snu u wróżki

Niektóre sny, szczególne powtarzające się, mogą mieć nieco inne znaczenie niż to książkowe. W takiej sytuacji pomoc wróżki może okazać się skuteczna. Karty pozwolą określić co dany sen zwiastuje, przed czym przestrzega, lub dlaczego się powtarza – a to już otwarte drzwi do rozwiązania problemu. Warto jednak zastanowić się, do kogo pójdziemy z naszym problemem.

Przed umówieniem się na wizytę lub zamówieniem interpretacji snu zapytaj, czy dany wróżbita interpretuje sny w kartach, oraz czy dokonywał podobnych analiz – masz do tego prawo. Niektórzy wróżbici nie chcą wchodzić w interpretację symboliki sennej, lub mają do podobnych praktyk negatywne nastawienie, co może wpłynąć na sposób interpretacji kart.

Sny – jakie pytania zadać do kart?

Jeśli wybierzesz odpowiednią osobę, na początku spróbuj zapytać ogólnie o sen związany np. z lasem, który był głównym motywem całego snu. Nie opowiadaj od razu całej historii, która miała miejsce we śnie – unikniesz dzięki temu podświadomej interpretacji symboli przez wróżącego. Zapytaj co oznacza, co Ci przynosi lub zwiastuje. Jeśli pojawia się często, zapytaj z jakiego powodu dany sen, lub konkretny symbol senny się powtarza. Następnie jeśli będziesz czuć taką potrzebę, możesz dopytać wróżącego o szczegóły związane ze snem.

Należy pamiętać, że w snach pojawia się kilka istotnych symboli, wobec których karty, zarówno, jak i sennik mogą mieć wiele do powiedzenia.
Im więcej szczegółów, tym więcej informacji – im więcej informacji, tym trafniejsza prognoza.

Jakie karty wybrać?

Każde. Nie ma znaczenia, czy wróżący używa Tarota, Run, kart Klasycznych czy Cygańskich. Istotne, by wróżący był pewien, że jest w stanie zinterpretować Twój sen za pomocą kart, co dla wprawionego w sztuce fachowca nie będzie stanowiło problemu.

Jeśli masz sprawdzoną wróżkę korzystającą z konkretnych kart, nie wahaj się poprosić ją o pomoc. Ponad rodzaj używanych narzędzi, ważniejsze jest zaufanie wobec wróżbity.

Podsumowanie

Czy iść do wróżki w celu interpretacji snu? Jeśli czujesz taką potrzebę – tak. Jeśli wystarcza Ci sennik, to też jest w porządku. Wróżbita z całą pewnością może spojrzeć na Twój sen z innej perspektywy, doradzić czy wesprzeć rozmową – czasem to okazuje się bardziej pomocne, niż sama interpretacja.